پارتیشن مسکونی

پارتیشن های مسکونی : استفاده از پارتیشن ها در خانه ها و مکان های عمومی مدرن امروزی در حال گسترش یافتن است.

انتخاب مدل پارتیشن منزل با طرح شیک و زیبا در خانه های امروزی که فضا به یک امر حیاطی و مهم تبدیل شده است، اهمیت زیادی دارد. هر چه به جلوتر می رویم فضای خانه های آپارتمانی مخصوصا در شهرهای بزرگ در حال کوچکتر شدن هستند.

همچنین با افزایش هزینه ها، فضای زیاد در خانه بعنوان یک مسئله لوکس و گران قیمت درآمده که بسیاری از ما نمی توانیم به آن دسترسی داشته باشیم درنتیجه مسئله فضا و استفاده بهینه از آن اهمیتی دوچندان پیدا می کند.

دیوارهای دائمی هم مانند یک مشکل هستند که به اجبار به شما تحمیل می شود چرا که هر فردی در خانه یا اداره  به مکان و فضا خصوصی خود نیاز دارد اما زمانی که پارتیشن ها به میدان می آیند همه چیز فرق می کند دیگر مجبور نیستید استایل یک خانه را با داشتن دیوارهای دائمی و سخت برای مدت زمان طولانی تحمل کنید.

با مدل پارتیشنها متحرک و ثابت می توانید در هر لحظه فضاهای پویا را به محلی براساس نیازهای شخصی خود تبدیل کنید. از پارتیشن ها می شود در تمامی مکان های خانه مانند آشپزخانه، هال پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق خواب هم استفاده کرد. استفاده صحیح از پارتییشن در خانه می تواند در فضای خانه حسی دلگرمی و دوستی ایجاد کند تا همگان از بودن در آن محیط احساس رضایت داشته باشند.

وظیفه اصلی پارتیشن در واقع جداسازی بخش های مختلف دکوراسیون داخلی در خانه مانند اتاق نشیمن و پذیرایی، بدون استفاده از دیواری های آجری و گچی است.

پارتیشن می تواند از هر مدلی ساخته شود حتی می توان از گیاهان بعنوان پارتیشن خانه استفاده کرد یا از نرده های چوبی، کتابخانه های بزرگ و دیوارهای کاذب در این امر استفاده نمود.

طراحی پارتیشن در مکان های مسکونی

قابل توجه است که باید بیشتر در برگزیدن جنس، طرح، رنگ و بافت و… پارتیشن توجه کنیم تا هماهنگی کلی در طرح هارمونی نگه داشته شود.

پارتیشن تقسیم کننده باید کم قد باشد مثال برای تقسیم بندی حال و پزیرایی از پارتیشن بلند نباید استفاده شود. خوبی های پارتیشن های کم قد در بکار گیری این است که قابل تغییر و جابجایی هستند و به آسانی جای خود را تغییر می دهند. و اگر جابجایی کمی لازم باشد به آسانی می شود ایم کار را عملی کرد. همچنین پارتیشن های تقسیم کننده قادررند تاقچه تزئینی هم داشته باشند و از هر سمت قابل دید باشد و جمالی بسیار عالی و شیک به فضای استفاده شده می بخشد.
یکی از نظرات پارتیشن سازان دکوراتیو شدن طرح و فضا ، از اکواریوم در پارتیشن بهره برده می شود اما طوری که آکواریوم از هر دو سمت قابل دید باشد. ولی اگه بتوان به نوعی پارتیشن اداری را قرار داد تا از چند جهت مختلف دیده شود و مانع روشنایی فضا نشود عالی ترین نوع چیدمان خواهد شد.

طرح های گوناگون و زیادی برای بکار گیری از نظر تزئیناتی پارتیشن موجود است. برای مثال نور افشانی پارتیشن یکی از کار های خوشایند و زیبا کردن فضای مورد نظر است جاسازی اشیا نوری تزئینی در پارتیشن در سمت های متفاوت ماننده بالا و جاسازی در تاج پارتیشن می تواند جمال و زیبایی طرح را چند برابر جلوه دهد. در محیط های مسکونی می توان از کنده کاری و منبت کاری در کار های تزئیناتی دیگر بر پارتیشن اجرا کرد. در اصل هر عملی که باعث شود زیبایی پارتیشن بندی یک محیط مسکونی را بسیار عالی و جالب باشد که کیفییت طرح دکوراسیون را زیاد تر می کند.

موارد استفاده پارتیشن مسکونی در فضای منزل:

  • جدا شدن قسمت ورودی منزل از مابقی قسمت ها
  • برای تفکیک کردن فضای نشیمن ، راحتی و پذیرایی میهمان ها : در منازل امروزی معمولا از پذیرایی به عنوان اتاق نشیمن و اتاقی برای پذیرایی از مهمان ها استفاده می کنند که برخی از افراد تمایل دارند این دو قسمت از منزل خود را از یکدیگر جدا کنند تا بتوانند محیطی را برای دورهمی های خانوادگی و تماشای تلویزیون بوجود آورند و محیطی جدا را برای پذیرایی از مهمان ها اختصاص دهند که در چنین مواقعی استفاده از پارتیشن خانگی در بین اتاق نشینمن و اتاق پذیرایی می تواند ایده مناسبی باشد.
  • تفکیک قسمت پذیرایی از سالن غذاخوری
  • برای مخفی کردن و دور از چشم بردن فضاهای قناس و گاهی پنهان کردن یک ستون یا بخشی از دیوار
  • جداکردن اتاق بزرگ  به بخش های خواب، کار ، و مطالعه :اگر اتاق خواب شما نیز دارای فضایی بزرگ است می توانید با کمک پارتیشن بندی اتاق خواب خود را به دو قسمت تبدیل کنید که از این دو قسمت مجزا می توانید به عنوان اتاق کار و اتاق خواب استفاده کنید.

انجام کلیه خدمات جابجایی پارتیشن و نصب و راه اندازی انواع پارتیشن و دکوراسیون اداری در تهران
جابجایی و نصب سریع | بهترین قیمت | تضمین کیفیت
021-66134511